خواص چای سبز
  تغذیه   زمان مطالعه دقیقه  03 / 12 / 1398

خواص چای سبز

برگ چای سبز دارای ترکیبات ضد التهات و آنتی اکسیدان است. آنتی اکسیدان‌ها ترکیباتی هستند که سلول‌های ما را در مقابل رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی بسیار واکنش‌پذیر هستند که از طریق واکنش با سلول‌های بدن باعث تخریب آن‌ها و ایجاد سرطان می‌شوند. پس یکی از خواص مهم چای سبز، کاهش بروز سرطان در بدن ماست.

چای سبز هم‌چنین باعث افزایش سوخت و ساز بدن نیز می‌شود. یعنی وقتی شما یه لیوان چای سبز مصرف می‌کنید، نه تنها کالری خاصی را به بدن خود وارد نمی‌کنید، بلکه باعث افزایش سوخت و ساز بدن خود هم می‌شوید. پس چای سبز باعث کاهش وزن در شما نیز می‌شود.

نحوه استفاده از چای سبز

چای سبز معمولا طعم خیلی خوبی ندارد و مصرف آن به تنهایی معمولا حس خوبی را منتقل نمی‌کند. به همین دلیل برای شما دو پیشنهاد دارم:

1- چای سبز را با لیمو و زنجبیل مخلوط کنید:

در این روش آب را روی شعله قرار دهید ولی قبل از جوش آمدن آب، شعله را خاموش کنید. سپس برگ‌های چای سبز را در آب بریزید. در قدم بعتی زنجبیل رنده شده و آب لیمو را به آن اضافه کنید. یک ربع منتظر بمانید تا دمنوش شما آماده شود.

2- ساخت اسموتی چای سبز و آووکادو:

در این روش در آب گرم نصف آووکادو، یک موز و یک قاشق غذاخوری چای سبز را ترکیب کنید. سپس نیم ساعت صبر کنید و در مرحله بعدی همه چیز را با هم در مخلوط کن بریزید.

مشاهده
چربی خوب یا چربی بد؟

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  روح اله ابوالحسنی
  دکتر روح اله ابوالحسنی
  • تعداد مقالات
  • تجربه
  • مدت حضور در مدیکالین

  ایمیل : medicalin.ir@gmail.com